رویکرد درمان

کلینیک فوق تخصصی راد یک کلینیک خصوصی چند تخصصی و فوق تخصصی  روانپزشکی   مغز و اعصاب (نورولوژی)‌ است. تا پیش از این تمرکز اصلی کلینیک بر کودکان و نوجوانان مبتلا به طیفی متنوع از مشکلات روانپزشکی بوده ولی از این پس به دلیل وجود تیم تخصصی با گرایش های مختلف, کلیه بیماران روانپزشکی و مغز و اعصاب در همه سنین تحت پوشش خدمات جامع و روزآمد این کلینیک قرار می گیرند.

ما که هستیم؟

همکاران تخصصی و فوق تخصصی ما در کلینیک جمعی هستند از اساتید شاخص دانشگاه و پزشکان متخصص روانپزشکی و مغز و اعصاب که در حوزه کاری خود شناخته شده مرجع به حساب می آیند. هدف ما از تشکیل این جمع در قالب یک کلینیک جامع, بهبود شرایط کودکان, نوجوانان  و بزرگسالانی است که با انواع مختلف مشکلات اعصاب و روان، یادگیری، حسی، حرکتی، رشد و مغزی روبرو هستند. در این کلینیک علاوه بر پزشکان, تیمی از روانشناسان, روان درمانگران, متخصصان کاردرمانی و گفتاردرمانی خدمات جامع تشخیصی, درمانی و آموزشی را به بیماران ارایه می کنند؛ در ضمن کلینیک مجهز به آزمون های مختلف روانشناختی, الکتروآنسفالوگرافی (نوار مغز) و دستگاه rTMS (تحریک مغناطیسی مغز) است که در صورت لزوم برای بیماران به کار برده می شود.  هدف ما فراهم کردن بهترین درمان ممکن با عالی ترین استانداردها، آموزش و حمایت از خانواده ها توانمند سازی آنهاست.

ما چه می کنیم؟

نخستین اصل انجام کار بصورت تیمی است و از همین روی کلیه فعالیت های ما به صورت تیمی انجام می شود. به طور طبیعی پزشکان فوق تخصصی و تخصصی ما هدایت تیم درمان را بر عهده دارند اما همانگونه که گفتیم بسیار بدیهی است که برای ارایه درمان مؤثر و جامع نیاز به همکاری یک تیم چند تخصصی و هماهنگ وجود دارد.

    • آموزش بیماران و خانواده ها اصل بعدی است. ما بر این باوریم که آگاهی و افزایش اطلاعات به تغییرات مثبت می انجامد. از طرف دیگر آنچه بیمار و خانواده اش از درمانگر انتظار دارند نیز چیزی فراتر از صرف درمان و کسب اطلاعات درباره جزییات بیماری و نحوه درمان است.
    • ما توجه داریم که برای بهبودی بیمار, درمان های دارویی و غیر دارویی کافی نیستند. شبکه اجتماعی و خانوادگی بیمار نیز یا بصورت اولیه یا ثانویه دستخوش آشفتگی و ناهنجاری شده اند. بهبودی، از همین روی، حاصل نمی گردد جز با بهبود شرایط زندگی بیمار از جنبه های محیطی. بطور طبیعی امکان مداخله ما در این زمینه چندان گسترده نخواهد بود اما خود را متعهد می دانیم که همراه با بیمار و خانواده اش برای بهبود شرایط محیطی برنامه ریزی کنیم. در مواردی که امکان پذیر باشد ویزیت از منزل و پیگیری منظم تلفنی از جمله خدمات ما خواهد بود.

نیاز کلینیک و بیماران دو طرفه است

ما به خوبی نسبت به این نکته واقفیم که ارتباط کلینیک و بیماران دو طرفه است و هر دو طرف نیاز دارند که نسبت به نیازهای یکدیگر حساس باشند.  تمام تلاش ما جلب اعتماد و تامین نیازهای شماست که با فراهم آوردن زمینه های ایجاد فضایی احترام آمیز و همدلانه امکانپذیر است.